SİLDER Genel Kurulu yapıldı

Sağlık İletişim Derneği (SİLDER)’nin ikinci Olağan Genel Kurul Toplantısı,  11 Haziran 2016 tarihinde Ankara Hekim Evi’nde gerçekleştirdi. Aralarında sağlık muhabiri, hekim, akademisyen ve sağlık iletişimi alanında faaliyet gösteren pek çok üyenin bulunduğu kurulda, yeni dönemde sağlık iletişiminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için gerçekleştirilecek projeler ele alındı.

genelkurul2

Dernek Başkanı Dr.İbrahim Ersoy Genel Kurulda yaptığı konuşmada, sağlık iletişiminin Türkiye’de son yıllarda daha hızlı bir şekilde gelişmeye devam ettiğini ve sağlık okur yazarlığının da giderek daha fazla gündeme gelmesinden mutluluk duyduğunu ifade etti.

SİLDER’in projelerinin de artarak devam edeceğini dile getiren Ersoy, sağlık okuryazarlığı alanında yapacakları projeler ile Türkiye’de sağlık iletişimi ve sağlık okuryazarı oranını artırmayı hedeflediklerini, sağlık okuryazarlığının artmasının doğrudan sağlık harcamalarını azaltacak bir etkisinin de olacağını belirtti.

genelkurul3

SİLDER’in 2013 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürdüğünü dile getiren Ersoy, ”2013 yılından bu yana Hekimin Medya Kılavuzu projesiyle hekimlerin ve sağlık muhabirlerinin birbirini anlamalarını kolaylaştırıcı projeler yaptıklarını, Sağlık İletişimi Sempozyumu, Uyuşturucu İle Mücadele Şurası ve hizmet içi eğitimleri içeren pek çok faaliyete katıldık. 2015 yılında gerçekleştirdiğimiz, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Sağlık Gazetecileri Programı da yine uluslararası çok faydalı ve etkili bir faaliyet oldu.” açıklamalarında bulundu.

Sağlık iletişimi alanında yapılacak farkındalık çalışmaları ile sağlıkta şiddetin de önüne geçilebileceklerini dile getiren Dr.Ersoy, yaşamın her alanında gerekli olan iletişimin sağlık alanındaki öneminin altını çizdi.

Yapılan seçim sonrası Dernek yönetimi ise şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu

İbrahim Ersoy

Yeşim Sert Karaarslan

Aysegul Kahvecıoglu

Sinan Korukluoğlu

Deniz Akagündüz Akgül

Yönetim Kurulu Yedek

Hande Aydemir

Fatih Batı

Gülben Yalçın

Aygül Elöz

Mustafa İlhan

 

Yeni yönetim kurulu ilk toplantısında görev dağılımı yapacak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir